• prosteriel
    Elinizdeki Hiyen...
  • prosteriel


    Bazen gözle görünmeyen bakteriler, gözle görünür ağır sonuçlara sebep olabilirler...

PROSTERIEL NEDİR?

Prosteriel, ellerimize bulaşan bakterileri önlemek amacı ile kapı kolları için tasarlanmış kartuş sistemli, kullanıcı ve çevre dostu bir üründür.

Merhaba,
Sizlere prosteriel isimli, şu anda prototip'i hazırlanmakta olan patentli ürünümü tanıtmak istiyorum.
Şu anda bizlerle beraber bu hayatta var olan milyarlarca insan, aynı saniyelerde farklı noktalara gidiyor, farklı duraklarda duruyor, farklı alışveriş merkezlerinde geziyor, farklı cafe-restaurantlarda yiyip-içiyor, farklı hastanelerde tedavi oluyor, farklı şehirlerde farklı adımlar adımlar atıyor.

Biz insanlar her ne kadar farklı farklı hayatlar yaşıyor, farklı noktalarda nefes alıyor, farklı yerlerde bulunuyor olsak da çoğu zaman fark etmeden pek çok noktada da kesişiyoruz.
Bizden kilometrelerce uzakta yaşan biri ile aynı gün aynı masada yemek yiyoruz haberimiz olmadan, aynı koltukta oturuyoruz, aynı koridorda yürüyor, aynı Kapı'yı kullanıyoruz.
Peki biz sadece ortak alanları mı paylaşıyoruz? Hayır.
Bizler mikroplarımızı, bakterilerimizi de sıklıkla paylaşıyoruz.
Ve gözümüzle görmediğimiz bu bakteriler yüzünden çoğu zaman sağlığımızı kaybediyoruz.

Dünya'daki en kıymetli şey bir insanın sağlığı iken bizler aklımıza bile gelmeyecek sebeplerle onu kaybedebiliyoruz.
Yapılan araştırmalar sonucunda bakterilerin en çok insanların elleri ile her yere taşındığı ve hastalıkların %80'inin ellerden bulaştığı tespit edilmiştir.
Temiz olduğu düşünülen bir yetişkin insanın elinin santimetrekaresinde 6 bin civarında bakteri olduğu düşünülmektedir.
Bir elin tamamında hele ki kirli olduğu düşünülen bir el üzerinde milyonlarca bakterinin olma olasılığı bile sağlığımız açıksından oldukça riskli bir durumdur.
Bu bakteriler yüzünden iyi giden hayatımızın kötüleşmemesi adına ellerin sık sık temizlenmesi gerekir.
Ancak bu çaba sadece sizin tarafınızdan gerçekleştirildiğinde yeterli olmamaktadır.

Gün içerisinde ellerinizin temas ettiği noktaların da hijyenik olması gerekmektedir.
Ve ne yazık ki temas ettiğiniz noktalara dokunan diğer kişilerin ellerini nereye dokundurduğunu bilme ihtimaliniz yoktur.
Gün içerisinde tuvaletten sonra, çöpe dokunduktan sonra, yaraya temas ettikten sonra, yemekten sonra, ulaşım araçlarını kullandıktan sonra, ayakkabısına elledikten sonra ellerini yıkayıp yıkamadığını bilme ihtimaliniz yok.
Dolayısı ile bu durumu aşabilmek adına en çok temas edilen yerlerde bir dezenfekte aracının olması ve sizin çaba göstermek zorunda kalmadan o işlemin gerçekleştiriliyor olması bu sorunun aşılması için belki de en önemli çözüm olabilir.

Prosteriel ürünü tam da bu çözüm için tasarlanan bir üründür.
Prosteriel sayesinde kapı kollarında kartuş sistemi ile dezenfekte ilacı otomatik olarak belli bir miktarda elinize salgılanır.
Diğer insanlarla en çok temas ettiğiniz noktalarda bu işlemin ekstra bir şey yapmak zorunda kalınmadan gerçekleştirilmesi özellikle ellerini yıkamaya fırsat bulamayan ya da unutan insanlar için önemli bir çözümdür.

Grip virüsünün bile özellikle ellerden bulaştığını belirtmek gerekirse, hastalıkların yaygınlaşmasını önlemek adına Prosteriel tüm Dünya çapında tercih edilebilecek bir ürün olarak tasarlanmıştır.